نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تحلیل عنصری / XRF

تحلیل عنصری / XRF


XRF TITAN S1

 

 XRF TITAN S1 ابزاری است که برای آنالیز عنصری انواع مواد مختلف استفاده می‌شود      .

XRF ،XRF TITAN S1دستگاه منحصر به فردی‌است که در آن شما می‌توانید به جای آوردن نمونه به آزمایشگاه، از تحلیل گر بصورت پرتال استفاده کنید. این خصوصا زمانی مفید است که نمونه آزمایش بزرگ یا سنگین باشد.

برخی از این نمونه‌ها عبارتند از:

- آلیاژهای فلزی

- فلزات خاص

- پلاستیک

- خاک

- سرامیک

- رنگ

- کاغذ

- املاح معدنی

XRF  یک تکنولوژی بنیادین است که میزان عناصر مختلف را در یک نمونه اندازه گیری می کند .

 

 

 

نتایج سنجش بصورت یک جدول را نمایش می‌دهد که تمام عناصری را که تحلیل‌گر ردیابی می‌کند و نیز غلظت هر عنصر نشان داده می‌شود. آنالیزور دستی XRF می‌تواند مجهز به   calibrations باشد که به شما امکان اندازه گیری فلزات، از جمله فلزات گرانبها، سنگ معدن و نمونه‌های معدنی را می‌دهد؛ فلزات سنگین در کالاهای مصرفی و بسیاری از انواع دیگر نمونه است.

آنالایزرهای فلورسانس اشعه ایکس دستی XRF  قادر به اندازه‌گیری تقریبی هر عنصر، از منیزیم تا اورانیوم می‌باشند، این اندازه‌گیری وابسته به تنظیمات خاص دستگاه می باشد  با کالیبراسیون فلزی مناسب،  XRFدستی قادر به شناسایی بیش از 400 آلیاژهای رایج است.

به لطف قابلیت خود برای شناسایی عناصر بصورت غیرمخرب، گزینه مناسبی برای بررسی نمونه  Brukerهای هنری و استفاده دربرنامه‌های باستان‌شناسی است. این فعالیت‌ها طیف گسترده ای از کاربردهای مانند بررسی نمونه‌های غیر یکنواخت، تعیین مبداء ساخت یک شیء ارزشمند یا به دست آوردن عناصر برای بررسی ژئوشیمیایی می‌پردازد. به عنوان مثال پروژه های مرمت را می توان با اطمینان از نزدیک بودن رنگدانه ها ومواد دیگر به طور قابل اعتماد و دقیق به دست انجام دا..   


 نمونه تحلیلی توسط آزمایشگاه دیجیتال باستان شناسی